1000 znaków pozostało

Brak ochoty na seks u kobiet

Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog Wrocław włącz . Opublikowano w Zaburzenia Kobiet

Życie przynosi szereg konkretnych zadań dla kobiety, które wg niej trzeba wykonać. Pożycie seksualne często w związku przyjmuje się jako jego oczywistą część składową. Jednak istnieje grupa kobiet, u których kontrast tego normalnego,

banalnego życia seksualnego z wyobrażeniem o ekstatycznym seksie, z kimś kogo kocha, pogarsza jakość małżeńskiego pożycia, co powoduje, że u żony zaczyna wystepowac brak ochoty na seks i początkowo skrycie, przeciwko współżyciu protestować.

Czynniki, które mają zdecydowanie niekorzystny wpływ i efekt wspólnej pracy partnerów nad udanym życiem seksualnym to wyraźnie odmienna gotowość seksualna(czyli chęci i wykonania) partnerów. Często dzieje się tak, iż partnerzy niezgodni są w oczekiwaniach dotyczących zachowań w czasie aktywności seksualnej. Sytuacje konfliktowe w odnoszeniu się do siebie również można zaliczyć do czynników wpływających negatywnie na stałość satysfakcjonującego związku.

Znaczącym faktem jest przekonanie kobiet, że brakuje im miłości do partnera co jest jednym ze znaczacych powodów braku ochoty na seks. Wszelkie próby współżycia kobieta postrzega jako działanie techniczne, fizyczne, do czego ma poczucie zmuszenia. Brak ochoty na seks można rozpatrzeć tu na dwa sposoby:

  • Pierwszy - partnerka skarży się, że partner nie okazuje jej miłości, że jej nie czuje. Kobieta ma poczucie, że partner nie ujawnia uczuć w sposób dostateczny, nie rozmawia o miłości, nie daje opieki, czego ona potrzebuje. Należy pamiętać, że kobiece pragnienia i oczekiwania krążą wokół wyrażania podziwu, ofiarności w słowach i zachowaniu. Takie postępowanie jest podstawą do wyciąganie przez kobietę odpowiednich wniosków, a co za tym idzie - ochoty na seks. Ja marzę o miłości, a on proponuje seks. Problematyka braku ochoty na seks nierzadko występuje w małżeństwie romantycznej kobiety i chłodniejszego emocjonalnie męża .
  • Drugi - kobieta skarży, że ona sama nie czuje miłości do mężczyzny. W takiej sytuacji istnieje ryzyko spowszechnienia związku. Nie ma tu koniecznie występowania konfliktów w pozostałych dziedzinach, ogólnie rodzina funkcjonuje dobrze. Jeśli jednak żona nic już do męża nie czuje, zanika u niej motywacja ochota na seks. Współżycie seksualne zaczyna być odbierane jako nieprzyjemne, niewłaściwe, czasem niemoralne, więc kobieta zaczyna kontaktów unikać. Jeśli kobieta czuje się zmuszona- zaczyna stopniowo odczuwać brak ochoty na seka a nawet jego niecheć, awersję dotykową, która jest procesem  przebiegającym na nieuświadomionym poziomie.

Jeżeli która kolwiek z tych dwóch sytuacji ma miejsce zaleca się konsultacje i umówienie się na wizyte u dobrego seksuologa, który pomoże rozwiązać problem braku ochoty na seks u jednego lub obojga partnerów.

Autorem artykułu jest Agata Ruchel dyplomowany seksuolog i psycholog z dużym doświadczeniem.
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy zapraszam do umówienia wizyty w moim gabinecie we Wrocławiu.

Tags: oziębłość zaburzenia seksualne kobiet Satysfakcja seksualna kobiet oziębłość seksualna Seksuolog Wrocław brak ochoty na seks

Witam Serdecznie

agata-ruchel-seksuolog-portret 300