1000 znaków pozostało

Zaburzenia Meżczyzn

Zaburzenia seksualne mężczyzn:
Przyczyny zaburzeń seksualnych mężczyzn mogą być różne, wykluczając przyczyny organiczne tj. zaburzenia hormonalne, metaboliczne, infekcje itp. , mogą być jeszcze psychogenne, np. związane ze stresem, pierwotną lub związaną ze starzeniem się zmniejszoną reaktywnością seksualną oraz zażywanie leków. Łączyć się mogą z inną dysfunkcją seksualną, Ważną funkcję odgrywa partnerka. Monotonia i przyzwyczajenie w sztuce miłosnej, zmiana w rolach seksualnych ma istotny wpływ na funkcjonowanie seksualne mężczyzny. Czynniki psychologiczne np. negatywne wyobrażenie, negatywne myśli, negatywne emocje, stres i złość, mają znaczący wpływ na ośrodki regulujące funkcje seksualne w podwzgórzu i układzie limbicznym, za czym idzie subiektywne doświadczenie pożądania, co w konsekwencji powoduje unikanie seksu. Zaburzenia seksualne t.j. zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny itp są bardzo częstym problemem wielu mężczyzn, wpływa to na samoocenę mężczyzny a to odbija się na związek.

Najczęstrze zaburzenia:

  • Problem i Zaburzenia wzwodu, erekcji
  • Lęk przed stosunkiem
  • Kompulsywna masturbacja
  • Oziębłość seksualna i brak porządania
  • Uzależnienie od seksu
Nadmierny popęd seksualny, bodźce i zachowania erotyczne przybierają formę rytuałów. Osoba nie potrafi zaprzestać zachowań pomimo konsekwencji, często bagatelizują problem. Skutkiem tego może być poczucie winy, wstydu oraz obniżona samoocena. Chora osoba może odczuwać wstręt do siebie, za czym idzie zmniejszenie satysfakcji seksualnej.

 

 

Zaburzenie erekcji - Poznaj przyczyny

Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog Wrocław.

Zaburzenia i problemy z erekcją polegają na braku stwardnienia męskiego organu płciowego lub niedostatecznym stwardnieniu, co  uniemożliwia lub znacznie utrudnia odbycie stosunku seksualnego. Erekcja podczas przygotowań do stosunku może nie pojawiać się wcale, lub też cofa się krótko przed immisją, albo też chwile po niej.

Problemy ze wzwodem - Pomoc Seksuologa

Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog Wrocław.

Mężczyzna przykłada dużą wagę do potencji seksualnej. Wzwód, erekcja jest traktowany jako wyraz męskości, stąd rozmowa o sprawach z nim związanych może sprawiać trudność. W szczególności rozmowa na temat jego zaburzeń może powodować uczucie kompromitacji, osłabienia i przerażenia. U większości mężczyzn zaburzenia wzwodu i erekcji są wywoływane przez wiele powiązanych ze sobą czynników, takich jak:  problemy neurologiczne,  farmakologiczne, hormonalne, natury poznawczej, społecznej, oraz związane ze stylem życia.

Witam Serdecznie

agata-ruchel-seksuolog-portret 300