1000 znaków pozostało

Zaburzenie erekcji - Poznaj przyczyny

Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog Wrocław włącz . Opublikowano w Zaburzenia Meżczyzn

Zaburzenia i problemy z erekcją polegają na braku stwardnienia męskiego organu płciowego lub niedostatecznym stwardnieniu, co  uniemożliwia lub znacznie utrudnia odbycie stosunku seksualnego. Erekcja podczas przygotowań do stosunku może nie pojawiać się wcale, lub też cofa się krótko przed immisją, albo też chwile po niej.

Przyczyny  zaburzenia i problemów z erekcją i potencji mogą mieć różne podłoże.  Jednym ze źródeł mogą być niesprzyjające warunki  dla odbycia stosunku, np. brak prywatności, obawa przed wydaniem się sprawy, zakłóceniem samotności, strach przed ciążą, czy też zarażenie się chorobą weneryczną. Dość istotnym źródłem zaburzenia i problemów z erekcją może stać się  problem w relacji z partnerem - zasadnicze sprzeczności, konflikty, spory. Zachowanie partnerki, która może nie doceniać mężczyznę, wyśmiewać się z niego w życiu codziennym, zachowywać się chłodno, odpychająco i dawać do zrozumienia  brak zainteresowania mężczyzną, walczyć o władzę w relacji z partnerem.  Kolejnym czynnikiem  zaburzenia erekcji może być podejrzenie o niewierność, ochłodzenie stosunków  i  brak wzajemnego zrozumienia.

Zaburzenia i problemy z erekcją mogą częściej występować u mężczyzn, którym trudniej jest nawiązać  kontakt towarzyski i emocjonalny. Niektórzy mężczyźni wykazują się większą wrażliwością.  Chodzi tu raczej o mężczyzn mniej pewnych siebie, lękliwych, ze skłonnościami do  kompleksów, mężczyzn z brakiem ufności we własne siły, albo też takich , którzy czują nadmierną odpowiedzialność za pomyślny przebieg stosunku płciowego, (np.  ze względu na własny prestiż lub chęć zaspokojenia kobiety) którzy nie potrafią się całkowicie oddać przeżyciom. Różne wydarzenia w dotychczasowym życiu mężczyzny mogą wiązać się z jego seksualną czynnością. Strach, poczucie winy, sytuacje żenujące i zawstydzające mogą odnawiać się w aktualnych sytuacjach seksualnych i tłumić podniecenie.

Leczenie zaburzeń erekcji nie powinno byc bagatelizowane i powinno odbywac się pod okiem doświadczonego seksuologa. Są różne sposoby leczenia, np.  farmakologiczne, zażywanie leków, jednak  obecnie szczególny nacisk kładzie się teraz na łączenie metod farmakologicznych i niefarmakologicznych, czyli stosowanie metody psychoterapeutycznych, np. metody treningowe i psychoterapia.

Autorem artykułu jest Agata Ruchel dyplomowany seksuolog i psycholog z dużym doświadczeniem.
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy zapraszam do umówienia wizyty w moim gabinecie we Wrocławiu

Tags: zaburzenia erekcji problemy z erekcją erekcja Seksuolog Wrocław

Witam Serdecznie

agata-ruchel-seksuolog-portret 300